Beverly Hills 90210 – fenomen lat 90

Myśląc o latach 90., większość z nas ma przed oczami życie dzieciaków z „Beverly Hills 90210”. Serial ten w latach 90. zrobił prawdziwą furorę, szczególnie w Polsce, stając się hitem telewizyjnym, oglądanym nie tylko przez nastolatków, ale również dorosłych. Według statystyk, serial oglądany był na całym świecie przez około 200 milionów widzów. Liczył 10 sezonów, kręconych w latach 1990-2000. Perypetie amerykańskich dzieciaków z bogatej dzielnicy Beverly Hills śledzono z zapartym tchem, regularnie siadając przed telewizorami. Do dziś wiele osób wraca do tego serialu, by przypomnieć sobie magię lat 90. Szczególnie pierwsze sezony nadal mają w sobie magię, której trudno szukać w dzisiejszych filmach i serialach.
Historia rozpoczyna się wraz z przyjazdem bliźniaków Brendy i Brandona Walshów do Kalifornii z Minnesoty. Początkowo rodzeństwo nie potrafi się zaaklimatyzować, jednak później stają się częścią paczki przyjaciół. Wraz z Kelly, Donną, Andreą, Stevem i Dylanem przeżywają przygody i codzienne troski, a także pierwsze miłości i kłótnie. Serial porusza również trudne tematy, jak alkoholizm, nastoletnia ciąża, lekomania czy rak piersi. Dzięki temu można mówić o pewnej kontrowersyjności i nowatorskości.
„Beverly Hills 902010” to jeden z pierwszych seriali tego typu, poruszający problemy nastolatków i opisujący ich codzienne życie, jednak w bajkowej scenerii. Ogromne domy, drogie samochody i piękne ubrania sprawiły, że w Polsce serial był fenomenem. Zaraz po upadku komunizmu taki blichtr był marzeniem, a oglądanie serialu – namiastką odległego, luksusowego życia. Także piękne krajobrazy i widok oceanu czy dużego miasta cieszyły oczy. Polacy wzdychali do pięknych kobiet, a Polki do umięśnionych chłopaków bez koszulek, marząc o takim życiu, jakie przeżywali oni. Ubrania z serialu stały się ikoną mody lat 90., a stylizacje dziewcząt do dziś kopiowane są przez fanki na całym świecie. Serial zdobył wiele nominacji, a aktorzy zyskali światową sławę. Niestety większość z nich nie zrobiła większej kariery filmowej.

Be First to Comment

Dodaj komentarz