Bohaterki „Słodkich Kłamstewek”

„Słodkie Kłamstewka” („Pretty Little Liars”) to jeden z najpopularniejszych seriali o nastolatkach i dla nastolatek, który emitowany jest od 2010 roku. Dziewczyny, oprócz chłopaków, szkoły i rodziców, mają także inny problem – są prześladowane przez tajemnicze A. Nastolatki starają się jednak normalnie żyć, chociaż w ich sytuacji nie jest to łatwe. Serial skupia się na czterech głównych bohaterkach – Arii, Emily, Hannie i Spencer. Każda z nich jest inna, reprezentuje inny typ osobowości, ma inny styl i zainteresowania. Łączy je jednak niezwykła więź – skoczą za sobą w ogień. Dziewczyny zawsze się wspierają i podnoszą na duchu, ich przyjaźń pozwala im przetrwać trudne chwile.
Aria Montgomery to postać grana przez amerykańską aktorkę i piosenkarkę country Lucy Hale. Serialowa bohaterka to artystyczna dusza – lubi czytać i pisać książki, świetnie fotografuje, a także pięknie śpiewa. Jest kreatywna i ekscentryczna, jednak trochę zamknięta w sobie. Z tego powodu woli spędzać czas w domu, w gronie rodziny czy przyjaciół. Uwielbia również stare, czarno-białe filmy, a także wszystkie przedmioty „z duszą”. Aria ubiera się bardzo oryginalnie, łączy pozornie niepasujące do siebie kolory i motywy. Zawsze dopasowuje do siebie ciekawe dodatki, które tylko dopełniają całej sylwetki. Stawia na oryginalność, przez jakiś czas nosi na przykład we włosach różowe pasemka. Dziewczyna jest bardzo niska i drobna. Jej największym sekretem na początku serialu jest romans z nauczycielem języka angielskiego – po wyjściu na jaw para ma niemałe kłopoty, jednak ich związek przewija się przez cały serial i wszystkie sezony. Dziewczyna miała jednak też kilka przelotnych znajomości i nigdy nie była do końca wierna.
Kolejna bohaterka to Emily Fields, w którą wciela się Shay Mitchell – aktorka i modelka o oryginalnej urodzie. Dziewczyna to sportsmenka, kocha pływać i jest gwiazdą szkolnej drużyny pływackiej. Dzięki temu ma świetne ciało o idealnych proporcjach. Początkowo nie przywiązuje dużej wagi do stroju, ubiera się praktycznie i wygodnie, czym wyróżnia się na tle dziewczyn. Nosi także bardzo delikatny makijaż. Jest bardzo miła dla każdego, kocha rodzinę i przyjaciół, mogłaby zrobić dla nich wszystko. Emily ma duży sekret – jest lesbijką, co początkowo stara się ukryć. Później jednak przyznaje się do swojej orientacji, którą ostatecznie wszyscy zaczynają akceptować. Uważana jest za najsłabszą psychicznie kłamczuchę, chociaż zawsze walczy do samego końca.
Trzecia dziewczyna nazywa się Hanna Marin. Tę bohaterkę gra Ashley Benson. Hanna to „typowa amerykańska nastolatka” – śliczna blondynka, jedna z najpopularniejszych w szkole, zawsze modnie ubrana, nieskupiająca się zbyt na wynikach w nauce. Jest ona jednak bardzo oddana przyjaciółkom i wielkoduszna, a w późniejszych odcinkach – chłopakowi Calebowi. Hanna ubiera się kobieco, zawsze podkreśla atuty sylwetki, wybiera zdecydowane kolory i obowiązkowo buty na wysokim obcasie. Dziewczyna jest bardzo miła, otwarta, a jej poczucie humoru nieraz rozładowuje napiętą sytuację w grupie. Dziewczyna jest też szczera i nie boi się wyrażać opinii. Nie zawsze tak było – kiedyś nastolatka miała lekką nadwagę, a także chwilowy etap bulimii. Czasami kradła również w sklepach, chociaż niczego jej nie brakowało. Czuła się wtedy „panią swojego losu”.
Ostatnią z głównych bohaterek jest Spencer Hastings, grana przez Troian Bellisario. Jest to bez wątpienia najinteligentniejsza z kłamczuch, osiąga świetne wyniki w nauce i nie tylko. Jest bardzo ambitna i zawsze musi być najlepsza, nie potrafi przegrywać. Ma to związek z jej rodziną – bogatych prawników, którzy zawsze starają się wypaść jak najlepiej, a wszelkie problemy „zamiatają pod dywan”. Spencer od zawsze musi konkurować ze starszą siostrą Mellisą, w głębi duszy jednak dziewczyny bardzo się kochają i wspierają. Nie przeszkadza to jednak Spencer w podkradaniu jej chłopaków. Dziewczyna ubiera się bardzo poważnie i elegancko, często wybiera koszule czy spódnice, a także różnego rodzaju marynarki. Dzięki temu wygląda bardzo dorośle.
Charaktery dziewczyn różnią się, tak samo jak ich zainteresowania i styl. Dzięki temu każda widzka może utożsamiać się z jedną z bohaterek. W serialu pojawia się wielu bohaterów dodatkowych i pobocznych, czasami jedynie epizodycznych, jednak to właśnie 4 kłamczuchy występują w każdym odcinku. Ich przygody są osią wszystkich wydarzeń. Nie można stwierdzić, by na którejś z nich uwaga koncentrowała się najbardziej – wszystkie są tak samo ważne dla całej fabuły.

Be First to Comment

Dodaj komentarz