Najpopularniejsze seriale dla młodzieży

Nie ma co ukrywać – młodzi widzowie bardzo często oglądają seriale, szukając w nich swoich idoli i wzorców zachowań. Największą popularnością cieszą się seriale o bogatych nastolatkach, których problemy są naiwne. Piękni, młodzi i zdolni zwykle zmagają się z pierwszymi miłościami, problemami w szkole i buntem przeciwko rodzicom. Uprawiają seks, robią zakupy i podróżują, co szczególnie przyciąga uwagę młodych widzów. W ostatnich latach powstało bardzo dużo seriali, które, dzięki mediom społecznościowym i możliwości oglądania odcinków w internecie, popularne są również w Polsce. Nie trzeba bowiem już czekać, aż serial zostanie wyemitowany w telewizji.
Chyba najpopularniejszym serialem tego typu ostatnich lat jest „Plotkara” („Gossip girl”), czyli historia bogatych i beztroskich nastolatków, którzy żyją w luksusowym świecie pełnym drogich przedmiotów. Tytułowa Plotkara to tajemnicza osoba, która na blogu opisuje życie dzieciaków z prywatnej szkoły, nie szczędząc przy tym kąśliwych uwag i sekretów. Jej tożsamość ujawniona jest na końcu. W serialu opowiedziana jest historia przyjaźni, miłości i burzliwych znajomości. Kręcenie serialu zostało już zakończone.
Kolejny serial to „Słodkie kłamstewka” („Pretty Little Liars”) – historia o przyjaciółkach, które po zaginięciu jednej z nich zaczynają otrzymywać tajemnicze wiadomości, a następnie z pozoru niewinna zabawa przeradza się w poważne pogróżki i prześladowania. Dziewczyny muszą sobie radzić same, inaczej ich sekrety wyjdą na jaw. Serial wciąż powstaje, emisja ostatniego sezonu zaplanowana jest na czerwiec 2016 roku.
Trzeci serial to „Kumple” („Skins”) – niezwykle kontrowersyjny, pełen seksu i narkotyków. Bohaterami są uczniowie brytyjskiej szkoły średniej, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie. Serial porusza trudne problemy, jak anoreksja, nastoletnie ciąże, śmierć przyjaciół czy homoseksualizm, jednak bez moralizowania. Ukazuje zwykłe życie nastolatków, którzy nie potrafią sobie poradzić z otaczającą rzeczywistością.
Ogromną popularnością cieszy się również muzyczny serial „Glee”, który opowiada o chórze pewnego liceum oraz ich prowadzącym nauczycielu. Do chóru należą osoby z różnych grup społecznych, rasowych, o różnych wyznaniach, a także niepełnosprawni czy otyli. Każdy jest całkowicie odmienny. Wielu z nich jest także prześladowanych w szkole. Jest to serial muzyczny, w każdym odcinku wykonywane są utwory – często te popularne. Wykonania w aranżacji bohaterów „Glee” znane są nie tylko fanom serialu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz