Oglądaj seriale i ucz się języka angielskiego

Z pewnością każdemu brakuję wolnego czasu. Praca, szkoła i obowiązki w życiu prywatnym powodują, że odpoczynek jest czymś wymarzonym. Jak w tym przypadku znaleźć odpowiedni czas na naukę języka angielskiego? Czy istnieją na to jakieś sprawdzone sposoby? Oczywiście, że TAK! W tym przypadku należy się zastanowić nad oglądaniem seriali. Istnieją takie, które z pewnością mogą pomóc każdemu do rozwoju umiejętności językowych. Uczniowie, studenci będą rozpoczynać wymarzone wakacje. Czy to będzie najlepszy czas do tego aby wyłącznie odpoczywać i marnować swój czas? Raczej, nie. Tym razem można spożytkować swoje wolne chwilę na nauce języka angielskiego przez oglądanie seriali. Taki relaks będzie czymś idealnym.

Długość odcinka tego serialu wynosi 60minut. W czasie jednej godziny oglądania Luther można nauczyć się bardzo wielu przydatnych angielskich zwrotów – serial sensacyjny charakteryzuję się bardzo dobrą fabuła a także niezwykłymi scenami akcji, które są rozgrywane w Anglii a dokładniej w Londynie. Pierwszoplanowa postać to policjant zajmujący się sprawami zabójstw – jego metody działania wykraczają ponad prawa kiedy planuję złapać bardzo niebezpiecznych morderców.

Istnieją osoby, które lubią oglądać seriale kostiumowe. Są produkcje zagraniczne, które to właśnie przedstawiają. Serialem godnym uwagi jest Downtown Abbey. Produkcja amerykańsko-brytyjska ukazuję życie arystokratycznej rodziny, która musi się odpowiedniego dostosować do zmian, które zachodzą w Wielkiej Brytanii w czasie dość niejasnych początków wieku XX. Długość jednego odcinka trwa jedynie 40minut. W czasie oglądania serialu można wsłuchać się w akcent, który stoi na bardzo dużym poziomie.

Kolejna produkcja, która powinna każdemu pomóc w nauce języka to Call The Midwife. Pierwszoplanowa postać w tym serialu obyczajowym to młoda Jenny, która jest ,,świeżą” położną. Dziewczyna rozpoczyna swoją pierwszą pracę w miejscu gdzie zakonnice udzielają pomocy medycznej w Londynie wschodnim – czas rozgrywania tego serialu przypada na pięćdziesiąte lata XX wieku. Jeden odcinek trwa 60 minut. W tym czasie każdy widz może nauczyć się bardzo przydatnych zwrotów, które będzie mógł wykorzystać w prawdziwym życiu np. w trakcie pobytu w Anglii.

Serial, który trwa zaledwie 30 minut – Little Britain. Z pewnością jest to prawdziwa gratka dla osób kochających ,,specyficzny brytyjski humor”. Serial przedstawia angielskie społeczeństwo trochę jako parodia – nic tutaj nie jest brane na serio. Jeden odcinek tej produkcji to część skeczy, które przedstawiać będą sceny z życia codziennego głównych bohaterów produkcji a także kluczowych reprezentantów różnych grup społecznych, które można zauważyć w Wielkiej Brytanii. Taki serial to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które planują wyprowadzać się do Anglii. W trakcie trwania jednego odcinka można wsłuchać się w prawdziwy brytyjski akcent – w wykonaniu różnych aktorów. Chcąc się nauczyć przydatnych zwrotów konieczne jest to aby powtarzać niektóre kwestie za postaciami z tej produkcji.

Be First to Comment

Dodaj komentarz