„Pamiętniki wampirów” – jeden z najlepszych seriali o żądnych krwi bestiach

Temat wampirów rozpowszechnił się u progu XXI wieku za sprawą kultowej sagi Stephanie Mayer „Zmierzch” oraz jej ekranizacji, która przed ekrany sprowadziła miliony fanów historii Belli i Edwarda na całym świecie. Zagadnienie to ma jednak swoje korzenie dużo dawniej, kiedy to myśl o przychodzącym w nocy potworze, Draculi spędzała sen z oczu niejednemu człowiekowi. Obecnie wizerunek wampira został znacznie złagodzony, a postaci te stają się symbolem pożądania. Jednym z najnowszych seriali, w którym głównym wątkiem jest obecność i działania tego rodzaju kreatur, jest amerykańska produkcja emitowania na łamach telewizji The CW zatytułowana „Pamiętniki wampirów”.

Serial oparty jest na książkowej historii, wykreowanej przez amerykańską pisarkę, Lisę Jane Smith o tym samym tytule. Główną bohaterką jest Elena Gilbert, grana przez Ninę Dobrev, kanadyjską aktorkę o bułgarskich korzeniach, która w wyniku dramatycznego wypadku samochodowego traci oboje rodziców (z biegiem wydarzeń i kolejnych epizodów okazuje się, że nie byli oni jej biologicznymi rodzicami). Nastolatka zostaje sama z nieco młodszym od siebie bratem Jeremim (w tej roli Steven R. McQueen) oraz ciotką Jenną. Jej świat staje na głowie. Z radosnej i pełnej wigoru cheerleaderki zamienia się w samotniczkę. Z żałoby próbują ją wyciągnąć oddane przyjaciółki – humorystyczna blondynka Caroline Forbes, w którą wcieliła się Candice Accola oraz Bonnie Bennett, która niedługo później odkrywa w sobie pokłady mocy, stając się jedną z najpotężniejszych czarownic, jakie zaobserwujemy w serialu.

Kiedy Elena wraca do szkoły, poznaje tam nowego ucznia Stefana Salvatore, granego przez Paula Wasleya, aktora o polskich korzeniach. Para w mgnieniu oka znajduje wspólny język i rozpoczyna wspólną ścieżkę przez życie. Bohaterka nie zna jednak prawdziwego oblicza swojego towarzysza, który okazuje się być ponadstuletnim wampirem. W tym samym czasie, w spokojnym dotąd amerykańskim miasteczku Mystic Falls zaczyna dochodzić do coraz większej liczby morderstw i zaginięć. Okazuje się, że rodzinne strony postanowił odwiedzić brat Stefana – Damon Salvatore (Ian Somerhalder), który odmiennie do swojego łagodnego brata jest brutalny, niczego się nie boi i zawsze pragnie postawić na swoim.

Którego ostatecznie brata wybierze Elena? To pytanie spędza sen z powiek oddanym fanom serialu, których odnaleźć można na całym świecie, a odpowiedź na nie znajduje się w odległym odcinku kultowego już serialu. Nie jest to jednak jedyne zagadnienie nurtujące oglądających produkcję. W miarę rozwoju akcji poznajemy coraz więcej nowych postaci, spośród których każda wnosi coś nowego i zaskakującego do fabuły. W toku akcji pojawiają się bohaterowie epizodyczni, ale i tacy którzy na ekranie goszczą przez kilka sezonów. Fascynujący wątek dotyczy Mikaelsonów – rodziny pierwotnych wampirów, których głową jest Klaus (Joseph Morgan). Jeżeli jesteś zainteresowany tematyką niewytłumaczalnych zjawisk lub historią wampirów, albo po prostu chcesz zobaczyć ciekawy, wciągający i nietuzinkowy serial, koniecznie postaw na „Pamiętniki wampirów”.

Be First to Comment

Dodaj komentarz