Pretty Little Liars – serial o nastolatkach inny niż wszystkie

Seriale o amerykańskich nastolatkach cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w USA, a na całym świecie. Pokazują one bowiem niesamowite życie pięknych, bogatych i młodych ludzi, których problemy wydają się „niczym” w porównaniu z tymi życia codziennego, realnego. Istnieją jednak takie seriale, które nie trzymają się schematu, chociaż bohaterami pozostają uczniowie amerykańskich szkół. Jednym z nich jest niezwykle popularny serial Pretty Little Liars (w Polsce znany pod tytułem „Słodkie Kłamstewka”), który opowiada ciekawą historię pięciu przyjaciółek: Allison, Arii, Spencer, Hanny i Emily. Dziewczyny mieszkają w fikcyjnym miasteczku Rosewood w stanie Pensylwania, w pobliżu Filadelfii, uczą się w liceum i wiodą zwykłe życie. Pewnego dnia, tuż po wspólnej imprezie, okazuje się, że Allison zaginęła. Nastolatki nie udaje się odnaleźć, a jej ciało zostaje odkopane po roku, kiedy pozostałe 4 przyjaciółki spotykają się w mieście znów. Okazuje się, że przez ten rok wiele się zmieniło – jedna wyjechała z rodziną na Islandię, a pozostałe trzy bardzo się od siebie oddaliły. Po zaginięciu jednej z dziewcząt paczka rozpada się – łączy je na nowo pogrzeb Allison.
Nic nie jest jednak takie, jak się wydaje – tuż przed odnalezieniem ciała wszystkie dziewczyny otrzymują tajemnicze smsy, podpisane –A. A zna wszystkie ich sekrety, wie o ich mrocznej przyszłości i chce zemsty. Początkowo nastolatki myślą, że wróciła Allison – była ona liderką ich grupy, zwierzały się jej ze wszystkiego, często w tajemnicy przed resztą. Zaraz po pogrzebie Allison dziewczyny otrzymują jednak kolejną wiadomość: „I’m still here, bitches, and I know everything –A” (czyli: „Nadal tu jestem, dziwki, i wiem wszystko –A”). Wtedy przestraszają się nie na żarty i zaczyna się pełna zwrotów akcji przygoda, podczas której zarówno one, jak i ich bliscy wielokrotnie ocierają się o śmierć. Dziewczyny muszą się zmagać z wieloma problemami, a prześladowanie nie kończy się jedynie na wiadomościach z pogróżkami. Często staje się bardzo poważne, jednak bohaterki boją się zgłosić na policję – A zna przecież wszystkie ich sekrety, niektóre naprawdę bardzo poważne, które nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Premiera serialu odbyła się 8 czerwca 2010 roku na kanale ABC Family (obecnie FreeForm). Serial w chwili obecnej liczy 6 sezonów, aktorzy właśnie kręcą kolejny, który ma być ostatnim. Sezon 7 swą premierę będzie miał w czerwcu 2016 roku. Przez te wszystkie odcinki sprawa wiele razy była bliska rozwiązania, jednak z każdym odcinkiem komplikowała się jeszcze bardziej. By dowiedzieć się, co stało się z dziewczynami, warto obejrzeć cały serial od początku. Jest niezwykle wciągający i oprócz wątków kryminalnych posiada też obyczajowe i dramatyczne. Mimo przeznaczenia dla nastolatek, serial lubiany jest też przez dorosłych. Ze względu na to, że zarówno scenarzyści, reżyserzy i aktorzy bardzo aktywnie działają w mediach społecznościowych, jest to najpopularniejszy serial pod względem kontaktu z fanami.

Be First to Comment

Dodaj komentarz